Pamiętamy!!!

    "Wiktoria 2013" - Międzynarodowy Konkurs Wokalny

                                 poświęcony twórczości Anny German

   5.10.2013 r. (sobota) w Białołęckim Ośrodku Kultury (Warszawa) odbył się uroczysty Koncert Gala piosenek Anny German. Wykonawcami byli laureaci Konkursu Wokalnego "Wiktoria 2013" oraz Natalia Kovalenko (wybitna śpiewaczka, która od 2012 r. daje nam wyjątkową możliwość posłuchania piosenek Ani na żywo) i Andrzej Płonczyński (ceniony pianista, akompaniator) wraz     z Małżonką - Kirą Andreą Płonczyńską (śpiewaczką o cudnym glosie). Koncert poprowadził Aleksander Suchajad.

   Wszystko zaczęło się o godzinie 19:00 pośród nastrojowej scenografii - dwóch portretów Ani, kwiatów i ekranu z rysunkami Ani, wykonanymi przez Pana Marka Heberleja.                                   Na scenie pojawili się Państwo Płonczyńscy. Opowiedzieli kilka anegdot z życia związanych z Anią, bowiem znają się już wiele lat. Połączyła Ich muzyka...                                                            Potem na scenę weszła Natalia Kovalenko, która swoim ujmującym głosem zaśpiewala kilka piosenek Ani. Na fortepianie akompaniował Pan Płonczyński.                                                            Następną część Koncertu wypełnily nam piosenki śpiewane przez laureatów II edycji Wokalnego Konkursu "Wiktoria 2013". Serdecznie gratuluję talentu i ogromnej wrażliwości w tak młodych duchach :)

Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie Hymnu Konkursu.

Duże ukłony i wyrazy szacunku dla Dyrektor Konkursu, Założycielki Międzynarodowego Profesjonalnego Studio im. Anny German oraz Prezes Fundacji "Diamentowy Głos" Pani Ludmiły Piechowskiej. Kawał dobrej roboty został zrobiony :)

 

Kolejny raz udowodniono, że piosenki Ani nie mają określonego wieku odbiorców. I dano nam kolejny dowód na to, że Ania łączy ludzi...

Galeria zdjęć